16 września 2013

BACK TO SCHOOL #4

SPOSOBY NA NAUKĘ 

wstaję ok.6.oo.... jadę autobusem 30 min do szkoły ... zaczynam lekcje o 8 i kończę o 14:30....14:40 mam autobus...znowu te 30 min powrotu do domu....jeszcze z przystanku do drzwi...JEST! 
mogę spokojnie usiąść i sprawdzić co się dzieje na fb. w tym czasie robię sobie mrożoną lub zwykłą kawę (to zależy od mojego humoru). siadam piję potem jeszcze coś zjem, opowiem mamie jak było dzisiaj w szkole...i ? a lekcje ? a kartkówka jutro ? wzory z chemii ? przecież jeszcze tyle pracy ! i od czego tu zacząć ?!

zacznijmy może od tego że nie możemy być zmęczeni podczas odrabiania lekcji. dlatego ja dodaję sobie energii filiżanką kawy :) potem palę post czy świecę. jak najciszej włączam moją ulubioną muzykę/piosenkę.
robię jako taki porządek na biurku. wszystkie książki kładę na biurku z dzisiejszego dnia. segreguje je czyli te których jutro nie potrzebuję i nie muszę w nich nic robić. te w które muszę jutro wziąć. te w których muszę coś przeczytać i te w których muszę coś zrobić. otwieram balkon :) i na co tu czekać biorę się do roboty ? nie uczę się pamięciowo to jest idiotyczne. przeczytam coś zajmuję się czymś innym i wracam do tamtego. ta aż zapamiętam. ale po pary tygodniach dalej wszystko pamiętam :D najważniejsze informacje wypisuje na karteczkach i wklejam do zeszytu przeznaczonego do tego. po zrobieniu zadań i przeczytaniu wszystkiego kilka razy idę kota nakarmić, może coś zjeść, znowu sprawdzić fb ? następnie idę przeczytać karteczki w zeszycie. potem oglądam telewizję i robię wieczorną toaletę. potem oglądam jeszcze coś na yt i znowu czytam karteczki w zeszycie. następnie się pakuję. znowu czytam wszystko w zeszycie, zapisuję kolejny rozdział książki którą "piszę", notatka do pamiętnika i idę spać :)

to jest oczywiście mój sposób ale każdy może przecież ma własny ?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy miły komentarz :)
Przyjmuję konstruktywną krytykę.
Zostawiajcie linki do swoich blogów ☁️